джентельменський набір для android’а: два роки потому

| огляд, android

минуло два роки, відколи склав список встановлених на смартфоні програм, якими найчастіше користуюся, і без яких було би вже незручно… за цей час без декількох програм навчився чудово обходитися, — але встановив кілька інших.

час зробити невеличку ревізію. як мінімум, щоби довго не шукати в гугломаркеті потрібне, коли доведеться «облаштовувати» якийсь новий смартфон. ну й може комусь буде цікаво порівняти до свого «джентельменського набору» для adnroid’а.

поділ на обов’язкове і просто корисне в мене умовний: програми, якими не користуюсь більш чи менш регулярно, як правило видаляю досить швидко. тож, ревізуючи, залишив один загальний перелік, відсортований (дуже приблизно) за частотою використання.

go launcher ex (скріншот, маркет) › перестав користуватися: важкувате, і хотів спробувать щось незвичне. наразі користуюся…

lightning launcher (скріншот, маркет) › легка і швидка «домашня» оболонка для android. наскільки легка? інсталятор 265 кбайт, на смартфоні 1,86 мбайт. не найкращий варіант для тих, кому «поставив і поїхали»: потребує досить кропіткого налаштування, щоби виглядати симпатично. деякі втулки (для індикації неприйнятих/непрочитаних) вартують грошей — не платив, чудово обходжуся без них.
fbreader (скріншот, маркет) › залишається найбільш гнучною в налаштуванні, найбільш надійною і зручною читанкою для android. підтримка інтеграції з fora втратила актуальність, відколи переклади можна шукати через лінк на fora в стандартному меню share в android… зате можливість синхронізації закладок між смартфоном і кастомізованим nook simple touch завдяки fbsync дуже помічна.

fora dictionary (скріншот, маркет) › незмінна словникова оболонка для мене. без зайвих наворотів в інтерфейсі чи функціях. просто працює і дозволяє мені користуватися англо- та франко-російськими словниками. чим сподобалася і де взяти словники — звітував докладно.

gmail (скріншот, маркет) › його неможливо, звісно, позбутися… але можна відключити синхронізацію і заховати в списку програм lightning launcher, тому що наразі я звикаю до…

k-9 mail (скріншот, маркет) › єдиний вартий уваги альтернативний поштовий клієнт на заміну стандартному gmail. бо відкритий код, і підтримка шифрування pgp, котрим я поки що не користуюсь регулярно, але треба колись починати.

dropbox (скріншот, маркет) › офіційний клієнт dropbox для android, робить в точності те, що повинен: дає доступ до сховища на сервері, дозволяє вибірково завантажувать потрібні файли звідти й автоматично синхронізує відредаговані локально версії. тепер частина обов’язкового набору — тому що dropbox із просто зручного сховища у хмарі перетворився на незамінний інструмент. там же лежить вся бібліотека електронних текстів, яку тепер немає жодного сенсу завантажувати на смартфон чи імпортувати до fbreader’а — потрібна крижка завантажується в один клік або через клієнт dropbox, або ж через…

es file explorer (скріншот, маркет) › негайна заміна будь-якому штатному файловому менеджеру. тому що приємно виглядає, зручний у використанні, а на додачу — підтримує роботу з dropbox та google drive практично так само, як з локальними теками (мінус невеличке налаштування), — і це справді дуже зручно.


mx video player (скріншот, маркет) › з цим програвачем всі інші (для android) могли б просто зникнути раптово кудись, і я би не помітив, це неначе мій vlc для android: відкриває все, зручний у використанні, не лізе в очі, даючи змогу просто дивитися відео.

igo primo (скріншот) › залишається обов’язковим інструментом, часто використовую навіть у поїздках києвом. пробував онлайнову навігацію від google та yandex, ба навіть досить непоганий безкоштовний osmand — через різні дрібні й не дуже фактори вони в результаті щоразу програють надійному офлайновому навігатору igo, який… неможливо придбати через маркет.

strava (скріншот, маркет) › цей трекер (точніше, його «велосипедна» версія) надійно «прописався» на смартфоні, відкриваю його щоразу, коли сідаю на залізного алюмінієвого коня. пише трек, автоматично завантажує до онлайнового сервісу strava, показує на мапі з відображенням цікавої статистики, інтегрує соціальні функції… коротше, класний мотиватор кататися частіше, довше, швидше.

jorte (скріншот, маркет) › поки що залишається найкращим з календарних програм для android завдяки більш чи менш надійній синхронізації з календарями google та більш чи менш якісному інтерфейсу — втім, в обох випадках останнім часом значно «менш», ніж «більш». зокрема, користуватися списками задач за допомогою зв’язки jorte + googe таки незручно, тому за задачі тепер відповідає…

simpletask (скріншот, маркет) › менеджер завдань, котра реалізує базові принципи todo.txt — зокрема, зберігає всю інформацію про задачі в простому текстовому файлі todo.txt в онлайновому сховищі dropbox. красива ідея, але головне — це значно, значно зручніше на практиці, ніж jorte + календарі google.text edit (скріншот, маркет) › видалив давно і забув думати. замість занотовувати щось в текстовому файлі на dropbox тепер користуюся…

springpad (скріншот, маркет) › зручний нотатник для всього (тексти, списки, лінки, зображення), який, мабуть, всі використовують по-своєму. альтернатива evernote’у, яка, на щастя, нормально встановилася на читанку nook, тому й на смартфоні прижилася: використовую переважно для збирання цитат з прочитаного.

handycalc (скріншот, маркет) › правильний калькулятор на заміну стандартної «тицялки». може й не дуже потрібен, і не всі функції додоводиться використовувать (графіки? конвертор фізичних величин? зберігання довільної кількість «листів» з розрахунками?) — але принаймні handycalc просто радує око людині з технічною освітою, а можливість налядного введення досить складних виразів для обчислення, зі змінними, фукнціями та правильною візуалізацією дробів — таки буває корисною.


clean music player (скріншот, маркет) › інколи простіше — значить краще. наприклад, після знайомства зі штатним музичним монстром android розумієш, що потрібен простий програвач, який буде просто перебирати файли у вказаній теці — і все! clean music player — найкраще з усього, що перепробував.

goodreads (скріншот, маркет) › не обов’язкова для встановлення софтинка, але такого активного читача, як я, позбавляє необхідності відкривати на ноутбуці сайт goodreads.com щоразу, коли хочеться підглянути, що там наступне в списку читання або позначити книжку як прочитану.


fbsync (скріншот, маркет) › невеличка софтинка для синхронізації читацьких закладок fbreader (одна на книжку!) між кількома пристроями на android; працює лише на рутованих пристроях.

sms backup+ (скріншот, маркет) › вміє автоматично завантажувати резервну копію sms зі смартфона в профіль gmail, а також в зворотньому напрямку (хоча навіщо в зворотньому, не розумію). стає в нагоді, якщо в есемесках трапляється щось важливе.

le conjugueur (скріншот, маркет) › довідник з відмінювання французьких дієслів. користуюсь дещо рідше, ніж раніше, але коли виникає потреба — програма незамінна.

apv pdf reader (скріншот, маркет) › чудова читалка pdf-файлів, якою час від часу користувався, але заради підтримки djvu замінив іншою…

ebookdroid (скріншот, маркет) ›універсальна читалка pdf, djvu, fb2, epub… яку я не використовуватиму, як читанку замість fbreader’а — але тримаю для читання pdf та djvu (наприклад, ілюстровану «пітер пен та венді» в українському перекладі діткам на ніч).

barcode scanner (скріншот, маркет) › сканер штрихкодів; якби не встановлювався штатно на смартфонах acer, навіть не завантажував би, мабуть.

simi clock widget (скріншот, маркет) › не ставив після чергової заміни смартфона… і якось чудово обійшовся стандартним віджетом andoroid 4.2.

от і (майже) все. є ще декілька помічних програм (приміром, screenshot ultimate для знімання скріншотів на рутованому смартфоні), але вони не є критичними, міг би й обійтися. є ще кілька забавок, які тримаю виключно заради 15 хвилин тиші в автівці, коли їдемо кудись родиною — їх так само залишаю поза переліком.