duolingo: чудова мотивація вивчати іноземну мову

| англійська мова, французька мова, позитив

пробіг з великим задоволенням обидва безкоштовних рівні projet voltaire, і розмірковую про можливість сплатити за наступні 8 чи 16 (400 гривень)… але це трішки згодом. тим часом добрі люди в гуглоплюсах підказали ще один цікавий онлайновий сервіс:

duolingo.com

це не тренер з граматики, — а ціла система вивчення іноземної мови в ігровій формі для початківців, доступна безкоштовно онлайн, а також як додаток для android (та ios). за побудовою процесу дуже сильно нагадує відомий програмний пакет rosetta stone: розпочати можна практично з нуля, не знаючи іноземної мови. але є одне але…

…наразі duolingo знає небагато мов. і для того, аби вивчати французьку… треба досить добре знати англійську. вивчати англійську можна, знаючи французьку, португальську, німецьку, італійську чи іспанську. української, на жаль, немає в списку. немає навіть російської.


на початку duolingo пропонує невеликий тест, і залежно від результатів пропускає перші рівні, щоби учням, котрі вже знають трішки мову, не довелося нудьгувати. браво!

ну а далі — суцільна розвага: виконуй простенькі (а то й не дуже) вправи на розуміння, вимову, на переклад та конструювання речень, проходь рівні, накопичуй бали, отримуй мотиваційні бонуси та значки, публікуй досягнення у facebook… ну чисто тобі ферми в соціалках — але тим часом в мозку відкладаються якісь знання.

звісно, цей метод не замінить серйозного навчання з підручником і учителем — але мотивує, розважає, дозволяє зануритися в мову поза класом. мені сподобалося, обов’язково запропоную діткам, коли прийде їхня черга вивчати французьку =)

мене за результатами першого міні-тесту duolingo «закинув» на 8-й рівень французької за своєю шкалою, а тоді ще й запропонував пройти тест webcape з французької, який слугує багатьом навчальним закладам для початкової оцінки мовних навичок при вступі студентів-іноземців.

витяг на 769 балів по-чесному, без «підглядань» до гугла.

знову таки, не знаю, що це означає відосно стандартної шкали ради європи, але duolingo підказує, що «at many colleges and universities, this score qualifies you to place into fourth semester french or higher», — для мене це чудова мотивація продовжувати навчання!

поновлення (2015-08-28). віднедавна в duolingo з’явився курс англійської для україномовних користувачів, а також курс української — для англомовних (в бета-версії). хто чекав — уперед, вивчати англійську та покращувати яксть уроків української!