заново вчуся плавати

| життя, плавання

сьогодні замість розслабитися в басейні й зробити свій звичний кілометр брасом, — намагався розучитися плавати кролем і навчитися заново, імітуючи техніку total immersion. для цього учора ввечері прочитав за порадою звіт про методику, переглянув кілька відео на youtube, і навіть спіратив на піратбеї відеокурс.

мучився-мучився, але поки що не виходить. з того, що зміг виявити:

а) маю велику проблему з диханням: воно похапливе, непевне, особливо на ліву сторону; раніше гадав, що це через брак швидкості, але почитавши дещо на форумі total immersion, усвідомив, що швидкість тут ні до чого, потрібна правильна техніка;

б) ) як результат — не можу розслабитися, загрібаю сильніше, щоби компенсувати швидкістю неправильний вдих, страждає техніка і швидко виснажуюся…

ключова задача для себе: опанувати правильну техніку і розслабитися, пливучи кролем. колись я самотужки досяг цього, плаваючи брасом, — і тепер можу плавати скільки завгодно довго, не спиняючись і не відпочиваючи. мушу досягти такого ж «фазового переходу», «стану дзен» і в кролі.

але як?! продовжую переглядати різні відео на youtube, намагаючись знайти універсальну вправу, яка щонайшвидше дасть результат. можливо, ось це вона і є (2:40 на відео).

оновлення (23 травня 2014). знайшов той самий легендарний nikodemus’ів допис, що часто згадується на форумі total immersion, — про вповільнене тренування для досягнення розслабленого дихання.