linux: підключення старої фотокамери

| життя, linux, підказки, фотографія

маю в господарстві стареньку цифрову фотокамеру canon powershot a60. апарат вже можна вважати пенсіонером — це був мій перший цифровичок, придбаний ще у 2003 році одразу після народження першого синочка. попри те, що, на превеликий жаль, не всі знімки та відео з того часу збереглися, але ця камера бачила перші тимошкові кроки, записувала на відео перші його слова…

можна сказати, родинна реліквія. ніяк не можна викидати.

на додачу, цей canon ще й нівроку знімає після заміни матриці, і зі своїми 2-ма мегапікселями легко дає фору більшости сучасних смартфонів з їхніми 8-ми та 13-мегапіксельними «дірочками». саме тимко зараз нею і користується час від часу.

камера підключається до комп’ютера, як ptp-пристрій, але на linux не монтується, як накопичувач, тож до сьогодні я мусив щоразу витягати 256-мегабайтну (!) картку compatc flash і шукати по шухлядах карт-рідер.

але сьогодні карт-рідера не знайшлося. можливо, загубив під час переїзду, чи залишив на старій квартирі, або й просто лежить десь у ще не розібраному клунку? довелося шукати в тенетах рецепт підключення ptp-пристроївзнайшов.

коротко:

1. завчасу створив теку /media/camera з правами собі на перегляд/запиc:
sudo mkdir /media/camera
sudo chmod a+rwx /media/camera

2. затягнув пакунок gphotofs з репозиторіїв:
sudo apt-get install gphotofs

3. підключив камеру до usb та змонтував:
gphotofs /media/camera

4. перекинувши світлини на ноутбук і почистивши карту пам’яті, відмонтував камеру:
fusermount -u /media/camera

все. занотував собі на згадку, бо ще не раз доведеться це робити. і… тепер в мене є карт-рідер для compact flash =)