шведські скельця: враження

| огляд, плавання, товари

два тижні тому я отримав поштою замовлені на ebay так звані «шведські скельця» — класичні окуляри для плавання, позбавлені гумових чи силіконових прокладок-ущільнювачів: пластикові гранки (чашечки, невігласи!) припасовуються просто на шкіру довкола очей. оригінальні окуляри такої конструкції вигадав ще в 70-х роках тренер томмі мальмстен для плавчині анн-софі руc… але про історію за іншим разом.

спробував ці окуляри, і спершу був дуже розчарований… і якби я поспішив написати відгук два тижні тому — нарікав би дуже. але за минулий тиждень проплив у них кілька кілометрів і трохи звик. отже…

сподобалося
+ окуляри прості — тому вічні
+ постачаються як конструктор
+ відносно недорогі

нейтрально
~ окуляри дуже легенькі

не сподобалося
– чутливі до якості припасовування
– антифог погано тримається
– відносно вузьке поле огляду 

в підсумку: про всяк випадок ще беру з собою до басейну свої окуляри arena (здається, sprint), — але плаваю тепер в «шведських». в принципі, тут можна було би поставити крапку, але пройдуся детальніше по кількох перелічених пунктах.

простота & diy. в упаковці — дві пластикових гранки, гумовий ремінець, а також коротка шворка і гумова трубочка для перенісся. збираєш сам в кілька елементарних дій (за потреби можна зазирнути до інструкції), — як на мене, це має бути за розвагу багатьом, надто пінгвіноводам. відсутність гумових чи силіконових оправ означає, що вони не втратять форму з часом. розірваний ремінець можна замінити. і лише якщо зламається вушко на гранці чи лусне скельце — доведеться купувать нову пару.

невагомість і припасовування. до «шведських скелець» треба звикнути: після порівняно більш масивних окулярів з силіконовою оправою ці практично невагомі — здається, їх от-от змиє з обличчя. але не змиває. важливо звикнути ретельно і терпляче припасувати окуляри, перш ніж занурюватися: «шведські скельця» не пробачають такого недбальства, як оті силіконові «присоски».

запотівання. попервах я повторював зі шведськими скельцями ту ж операцію, яка допомагала зі старими arena: перш, ніж іти в душ, пшикав щедро антифог-спрей, в басейні на мить занурював окуляри, щоби змити зайве зі скелець — надівав і плавав… очевидно, мені дісталися окуляри без фабричного покриття від запотівання, бо вони майже одразу запотівали. тепер роблю інакше: пирскаю трішечки спрея перед душем, але не змиваю. головне — не знімати окуляри під час плавання, бо після повторного прилаштовування почнуть потроху запотівати.

вузьке поле огляду. порівняно з моїми простенькими arena’ми, огляд у «шведських скельцях» дещо гірший: передні грані трохи менші, а бокові стінки досить сильно заломлюють світло, тож розглядати дівчат на сусідніх доріжках під час плавання практично неможливо. позитивна сторона — менше факторів відволікання.

ціна. я замовив свої шведські скельця з німеччини через ebay приблизно за $11, аби доторкнутися до оригінального «made in sweden», але насправді сьогодні всі окуляри, хоч оригінальні, хоч підробні, роблять в китаї =) тому насправді навряд чи є хороші причини платити більше 70 гривень — саме стільки коштують найдешевші «шведи» (без антифогового покриття) на hotline.