мій новий конструктор: arch linux

| linux

який арч, в тебе малі діти вдома!
(з коментарів)

відколи дізнався, що crunchbang все — просто припинив поновлювати систему, і оскільки все, що мені було потрібно, вже давно встановлене і справно працює, то й проблем не виникало. окрім однієї: в кутику свідомості принишкла думка, що рано чи пізно доведеться визначатися, на який дистрибутив «переповзати»…

…тож я подумав, що час спробувати arch linux — конструктор для збирання вічної системи «під себе».

так, спершу я таки спробував archbang — але чомусь (мабуть, сам винуватий) не отримав готової, налаштованої і робочої стільниці. і замість порпатися, розбиратися і налаштовував, вирішив зненацька: а зроблю з нуля, як archwiki пише!

ще не закінчив. встановив — але то лише початок. процес вимагає часу — і таки правду казав товариш, жартівливий коментар котрого я взяв за епіграф: з трьома дітьми вихідні удома стискаються у часову точку, і розвага з програмним конструктором затягується…

всі знають, що https://wiki.archlinux.org/ — легендарний довідник! тож писати про сам процес встановлення немає жодного сенсу — хіба що переписувати вікі? а от з налаштуванням після встановлення трохи складніше: рекомендований пост-інсталяційний розділ вікі недостатньо деталізований, як на мій смак.

на щастя, в мережі є повно детальніших підказок. залишу тут ланки на декілька, суто як нотатку собі (список поповнюватиметься):
додатково (не стосується прямо arch):
    мета — повторити звичний конфіг мого crunchbang’а (openbox, tint2, акуратне мінімалістичне оформлення тощо), і спробувати i3wm як додаткову, «резервну» стільницю.