навіщо хом’ячкам мізки? або про заповнені вщент одеські пляжі

| інтернет, негатив

останнім часом в соціалках (facebook, google plus) з’являються патріотичні публікації про переповнені одеські пляжі, як логічне продовження теми про пусті кримські пляжі та вже другий поспіль зірваний пляжний сезон. ці публікації проілюстровані фотографіями…

…котрі на перевірку виявляються зробленими два, три, чотири роки тому!

для прикладу беру свіжу перепублікацію радісного допису в профілі путлєр капут: «адєсскіє пляжи уже нє моґут вмєстіть…» — тут п’ять ілюстрацій. розчехляю потужний інструмент, яким переважна кількість хом’ячків лінуються користуатися — пошук зображень google, він дозволяє шукати подібні світлини навіть за графічною подібністю.

перша світлина: залюднений пляж з характерним жовто-червоним «бананом» ліворуч і білим гідроциклом на передньому плані.

пошук підказує: пляж аркадія, одеса. автор — швидше за все алєксєй сєрґєєв, фото присутнє у його одеському фотоальбомі аж 2004 року. дата світлини: 15-17 серпня 2004. світлина зустрічається кілька разів у перепублікаціях пізніших років, зокрема у 2013, в т.ч. на сайтах турецьких туристичних агенцій.

друга світлина: залюднений морський пляж, дві характерних кольорових парасолі в центі та дуже характерна дебела тітонька в плямистому фіолетовому купальнику на передньому плані.

пошук підказує: пляж аркадія, одеса. автор — швидше за все ігор карпов (aka іґорок карпов), фото присутнє у публікації в жж за 2 серпня 2011 року. світлина зустрічається у різних перепублікаціях за 2012, 2013, 2014 роки.

третя світлина: залюднений пляж, бетонний мол в верній третині відділяє смугу синього моря і далекий берег, а на передньому плані в лівому куті — чоловік засмагає на чистій ділянці піску в дуууже характерній позі.

пошук підказує: швидше за все, на фото пляж ланжерон в одесі. автор невідомий. фото присутнє в кількох публікаціях різних турагенцій та місцевих новинарських стрічок, починаючи з 2013 року. дата фото за збереженими exif-тегами19 травня 2013.

четверта світлина: чималий натов людей на пляжі танцюють парами, червоний намет coca-cola між двома характерними пальмами на задньому плані.

пошук підказує: фото з фестивалю salsa on the beach на пляжі в одесі 22-24 липня 2011 року. автор — невідомий (джерело — пауль рейнальдо). фото присутнє в опублікованому андрєєм поляковим на salsadance.com.ua фотоальбомі, характерні пальми, намет, сцена добре видно на «сусідніх» фото. дата світлини за exif’ами22 липня 2011.

і, нарешті, п’ята світлина:  залюднений пляж на середньому плані, а на передньому, ліворуч — характерні будівлі неохайного, барачного вигляду.

пошук підказує: пляж лузанівка, одеса. автор невідомий. фото присутнє в багатьох публікаціях, на форумах тощо починаючи з 2009-2010 років. дату знимкування визначити не вдалося.

тепер питання: нах#я людині мозок? це коротка версія, але якщо перефразувати ввічливіше і детальніше, питання звучатиме так: панове, от навіщо для ілюстрації радісних повідомлень про забиті вщент одеські пляжі брати старі, старезні світлини, тим самим напрошуючись на звинувачення у фейковості? хто, для чого це робить — і навіщо ви, любі хом’ячки, це перепощуєте?

здається, я потроху наближаюся до розуміння такого контроверсійного терміну «вишивата»…

якщо одеські пляжі справді такі переповнені — неважко попрохати одеситів викласти стопятсот тищ свіжих світлин. але навіть якщо пляжі не переповнені — це ніяк не тягне на зраду і всепросрали, бо переважно українці знають одесу як що завгодно — наш найбільший порт, древнє місто, культурний центр південної україни, столицю гумору, — але не курорт екстра-класу, і сподіваймося, що це зміниться швидко.