нарешті garmin swim розпізнає мій кроль!

| плавання, позитив

ахтунг: самолюбування псто! мій garmin swim сьогодні показує таку загальну статистику: 212 з половиною кілометрів за 84 години плавання (починаючи з вересня 2014). swim.com підказує, що зокрема у червні я побував у басейні 20 разів, провів у воді 15 з половиною годин і проплив 37’375 метрів.

раніше в мене була, по суті, лише одна претензія до garmin swim:
цитата | «єдиний недолік, котрий не стільки справді докучає, скільки дратує — garmin swim вперто відмовляється визнавати мій кроль за кроль… і звітує, що я пливу на спині. час від часу чи то йому щось прочищається в електронних мізках, чи то я пливу якось інакше (хоч убийте, не впетраю, як саме), і кілька басейнів він таки погоджується визнати freestyle’ом, але переважно backstroke. прикро» (щоденник).
присвятивши трішечки часу, я таки зрозумів і чому ця проблема виникала, і як її побороти.

коли я був малий, мене трохи вчили плисти кролем. вчила людина не випадкова, тренер з водного поло. хоч і без великого успіху (бо недовго і я не був у захваті від процесу), а проте основи в м’язовій пам’яті закарбувалися. і серед тих основ був S-подібний гребок

…плавці вже здогадалися? мало того, що S-подібний гребок — це зло з точки зору сучасного погляду на ефективну техніку, як виявилося, — але ще й саме ця деталь змушує garmin swim неправильно визначати стиль. я запідозрив це, прочитавши звіт іншого власника такого трекера на форумах garmin:
цитата | «the only change i have tried to make is to stop the 'S' shape my hands and arms make after entering the water, as you pull on the water. i also try to ensure that my hands enter the water without going over the centre line of my body and that the hand travels down the side of my body rather than directly below my torso» (форум garmin). 
вчора у воді перевірив. ось так виглядали розкладки swim.com раніше (скріншот ліворуч, клік для збільшення), і ось так — вчора (скріншот праворуч); блакитні сегменти — басейни кролем, руді — буцім на спині:різниця очевидна! garmins swim вміє правильно розпізнавати кроль, але досить вимогливо ставиться до техніки.