серпень: життя цікавішає!

| життя, швеція, канада, мандри, плавання, шведська мова, діти

і що, невже серпень 2015 так і мине, без жодного допису в щоденнику? так не можна. тим більше, що брак дописів — пряма вказівка на те, що життя стало цікавішим! тож дуже, дуже коротко про події у серпні.

мандрівка до швеції

ми знову зробили це: сіли в автівку, цього разу вп’ятьох, і проїхали маршрутом київ — люблін — варшава — ґданськ — нюнесхамн — ангельсберг — уппсала — нюнесхамн — ґданськ — варшава — львів — київ. намотали 3’260 кілометрів на колеса, і ще трохи більше тисячі проплили поромом, спалили приблизно чотири баки пального. побачили світу — спинялися і гуляли варшавою та ґданськом, тиждень провели в чудовій компанії на шведському озері оменінген, ще тиждень в тихому передмісті уппсали. наїлися грибів, риби та брусничного джему у швеції, а в польщі — хліба зі смальцем на ярмарку в старому ґданську. побачили голісінького негра шведа африканського походження просто на вулиці о_О

повернулися додому потомлені, але з купою яскравих вражень на згадку, стане ще на п’ять років.

шведська мова

шведи переважно розуміють англійську мову і чудово говорять нею, але… мене не полишало відчуття, що вони мають якесь таємне знання, недоступне мені. тож в останні дні в уппсалі відкрив давно забутий duolingo на смартфоні — і зачепився. тепер вивчаю шведську в розслабленому, ігровому режимі.

мова доволі проста структурно в порівнянні до англійської чи французької (про слов’янські мови, а також похідні від них, взагалі мовчу), але зі своєю специфічною фонетикою. а ще за нею ховається багатюща північна культура. котра ще й того ж, я підозрюю, трохи переплелася з українською десь у глибині століть (кольори прапорів, слова на кшалт «hop» тощо).

сподіваюся, що мені стане самомотивації доучитися до того рівня, коли я зможу без надмірного напруження читати книжки шведською зі словником, а згодом слухати аудіокнижки — після цього справа піде значно веселіше, це я знаю за живим досвідом.

діти збираються до школи

цьогоріч у нашій родині буде вже двоє школярів: донечка йде до першого класу. нові рюкзаки придбано, зошитів та іншої канцелярії туди напаковано, шкільну форму наміряно… доця лічить дні, що лишаються до першого вересня. синочок іде до шостого класу, і, маючи досвід, з іронічним скепсисом споглядає ентузіазм сестрички — мовляв, скоро ти дізнаєшся, що таке школа.

посмішка долі: на одному з альбомів для малювання, придбаних наосліп в онлайновій крамниці — монреаль.

іміграційний процес

після отримання сертифікатів відбору квебека наші мандрівні канікули змусили зробити паузу — але тепер потрібно не зволікаючи готувати документи для федерального етапу. чим, власне, і займаємося: нічого складного немає, все вже робилося на попереднім етапі, а цього разу кількість необхідних документів навіть менша.

паралельно мініміграції запросило пройти онлайновий курс французької мови francisation en ligne, це допоміжний інструмент для покращення рівня, подібні запрошення розсилають всім разом із сертифікатами відбору — але більшість, як я зрозумів, лінується витрачати по 6 годин на тиждень, і чи ігнорують запрошення, чи полишають курс.

не дочекаєтеся: мушу пройти. мовна практика конче потрібна.

плавання

у липні та серпні я пропустив надто багато днів, переважно через інтенсивну підготовку до мандрівки та саму мандрівку: календар на swim.com звітує про згаяні останній тиждень липня (24 км за місяць) і три перші тижні серпня (наразі лише 9 км, з них 7 км вже після повернення).

з позитивного: вдалося поплавати у уппсальському басейні fyrishov, зробив там свої 2 км, поставив міточку на мапі =)

вже після мандрівки досить непросто було повертатися в басейн: і лінь, і справ багато, і пливеться ой як тяжко… але за останні два-три рази трошки розплавався — і пішло, знову «в кайф». чого і вам бажаю ;-)


наразі все. серпень добігає кінця, з ним закінчується літо. далі буде ще цікавіше!