оптимізації витрат псто

| життя, плавання, автомобіль

коли я вперше купував абонемент sportlife заради басейну, і коли поновлював його навесні цього року — обидва рази вагався: чи не взяти «мережевий» абонемент, щоби мати змогу відвідувати не один визначений спортклуб, а заїжджати до будь-якого з сімнадцяти басейнів sportlife по києву (не враховую центрів класу люкс)…

обидва рази вирішував зекономити — точно не пригадаю, скільки. приміром, сьогодні різниця в ціні між не-мережевим та мережевим абонементами (точніше, подовженням дійсного) складає лише 500 грн, а вартість перетворення дійсного немережевого абонементу (classic+b) в мережевий — 1280 грн.

так от, мені стало зненацька цікаво: а чи зекономив я насправді?

мій немережевий абонемент прив’язує мене до «свого» центру sportlife, найближчого до дому — так я можу заскочити туди у вихідний день, або ввечері з дітками. але найчастіше я їду в басейн в обідню перерву — це 13 км (в середньому 30 хв) в одну сторону.

якби я мав мережеву карту, я міг би в робочі дні їздити до іншого sportlife’а — до нього 4,5 км, і лише 15 хв! тобто на кожному відвідуванні я б економив 15 км і приблизно 30 хвилин. статистика на garmin connect підказує, що за рік з грудня 2014 по сьогодні я відвідував басейн 158 разів (насправді 159, бо один раз я розважався з дітками і трекер не вмикав). нехай 150 разів — виїзди в обід.

отже, мої приблизні річні витрати через немережеву карту:
  • 2’250 км зайвого кілометражу;
  • 158 літрів пального;
  • 3’500 гривень на це «зайве» пальне;
  • 75 годин «зайвого» часу*.
(щоправда, оті 75 годин не минули вже зовсім марно: я обов’язково слухаю аудіокнижки французькою в дорозі).

звісно, є й альтернативний варіант — наступного разу купувати немережевий абонемент в той спортцентр, що ближчий до роботи… але туди я навряд чи захочу їздити у вихідні, чи возити дітей ввечері.

висновок, який був для мене неочевидний на момент придбання абонемента: мережевий абонемент був би для мене значно економнішим рішенням.

p.s. суто для інформації: сьогодні річний мережевий абонемент classic+b в sportlife коштує 5’990 грн — тобто приблизно $21 на місяць. це ще дешевше, ніж півтора роки тому, коли раптова дефляція знизила цю планку від $68 до $29 і підштовхнула мене перебороти свою скупість.