заміна ремінця для garmin swim, найкращого трекера для плавання

| плавання, позитив, товари

відремонтований «на колінці» пасок мого спортивного трекера garmin swim прожив… маже два місяці, аж поки зненацька тріснув у такому місці, де ремонтувати його вже не було великого сенсу.

все-таки гума — то не шкіра і не текстиль: коли вже десь порвалося — не зіш’єш, не приклеїш. враховуйте це, купуючи годинники. попри це, garmin swim — найкращий трекер для плавання з усього, що я до цього часу бачив у тенетах. тому варіант «викинути» я взагалі не розглядав. взявся шукати.

альтeрнативи?

я вже знав, що оригінальний ремінець коштує дорого — $20 доларів на сайті garmin, не враховуючи доставки. але на додачу garmin не шле ремінці в україну (хоча самі годинники наче шле). я швидко переглянув ebay та amazon і переконався, що і там пропозиції починаються від $28-29 плюс щонайменше $12 за доставку в україну.

при цьому жодних альтернативних пропозизцій на кшалт текстильних ремінців для цієї моделі немає. згодом, знявши пошкодженого ремінця зі свого трекера, я зрозумів, чому: кріплення ремінця досить нестандартне (див. на знимці). звісно, навряд чи це справді перешкода для китайської індустрії клонування всього, але розмір ринку, мабуть, не вражає.

а шкода, бо я би придбав, мабуть, набір «адаптерів», що однією стороною приєднувалися б до garmin swim, а до іншої дозволяли б чіпляти, скажімо, тактичні текстильні ремінці зі стандартним кріпленням, — якби таке існувало в природі. воно й існує, — але не для garmin swim.

ціна і наявність в україні

отже, занотувавши собі $41 як мінімальну ціну з доставкою (плюс два тижні очікування), я відкрив український hotline.ua, вибрав усі київські онлайнові крамниці, де пропонують garmin swim — і написав до кожної електронкою з питанням:

чи можна замовити ремінець, скільки коштуватиме і скільки чекати?

наступного робочого дня отримав відповіді, якість та зміст котрих чудово репрезентувала увесь спектр української онлайнової торгівлі — від «ну, скоро замовлятиму, їхатиме довго, ціну назвати не можу» до «є на складі, приїздіть за годину і забирайте».

першими відписалися дві крамниці, котрі запропонували прийняти замовлення на ремінець і за два-три тижні привезти, за $63 та $65 відповідно. наступна відповідь була значно, значно цікавіша: є на складі в києві, 700 грн (це приблизно $28), можна забрати практично в будь-який час. я так зрадів, що одразу зголосився їхати купувати, аж тут…

…зателефонували ще з однієї крамниці: на складі в києві, 510 грн (приблизно $20), за годину можна забрати з виставкової зали в центрі міста. замовив, поїхав, придбав… два ремінця: нехай запасний лежить, рано чи пізно стане в пригоді.

заміна ремінця

замінити пошкоджений ремінець виявилося дуже просто: в комплекті з новим ремінцем є шило-витискач для тонких металевих шпильок, котрі кріплять кожну з двох частинок до вуха на корпусі годинника; ці шпильки треба витиснути (див. знимку), зняти старий ремінець, по черзі прикласти кожну половинку нового і проштрикнути новою шпилькою (є в комплекті для заміни).

готово! тепер garmin swim має прослужити ще кілька років до наступної заміни.