чим заробляти на життя?

| канада, робота

«то що, ти вже вирішив, чим займатимешся там» — питання, до якого так чи інак прямує будь-яка розмова про еміграцію. сформульоване по-різному, воно по суті означає: «чим зароблятимеш на життя?»

вичерпної відповіді я, на жаль, не маю. основна галузь моєї компетенції за підсумком вісімнадцятилітнього робочого досвіду — маркетингові комунікації, спрощено — реклама. це сфера, напряму зав’язана на мову. і як би добре я не володів англійською та французькою — то не є рівень носія; я вже мовчу про те, що і серед «носіїв» далеко не кожен говорить та пише достатньо грамотно, щоби працювати в рекламі.

отже які мої перспективи?

не знаю напевно. розглядаю такий варіант: пройти навчання в коледжі (cégep) за якимось курсом, дотичним до інформаційних технологій. приміром, informatique de gestion або gestion de réseaux в коледжі maisonneuve? з одного боку — доведеться інвестувати в гроші ($700-1000 на рік) та час (3 роки). з іншого — формальна освіта, нехай на рівні технікуму, значно підвищує шанси знайти справжню роботу, а не «підробіток».