не стуляйте пальців!

| цікаве, плавання

я знав! гаразд, не знав, бо за порадою інструктора в sportlife таки намагався тримати долоню вкупі, хоч і не напружував ніколи, — але підсвідомо я відчував, що робити цього не варт! і, як колись із s-подібним гребком, виявилося, що не все, що кажуть інструктори — то є добре.

читаю в свіжій розсилці террі лафліна, автора total immersion: хочете плавати швидше? не стуляйте пальців! — і посилання на статтю в часописі science, де пише:
цитата | «фізики використали виготовлені за допомогою 3D-принтера пластикові моделі кисті щоби оцінити вплив п'яти різних положень пальців на швидкість плавання: п'ять пальців було розведено на 0°, 5°, 10°, 15° чи 20° (в усіх випадках положення великого пальця було сталим). дослідники виміряли опір їхньої моделі в аеродинамічній трубі, а не басейні, щоби виключити вплив поверхневих хвиль. вони виявили, що модель з розведеними на 10° пальцями створювала найбільший опір, оскільки невеликі щілини між пальцями все-таки створювали перешкоду для потоку повітря» (science).

ну от, плавці та плавчині, а також їхні інструктори, тепер живіть із тим, як собі знаєте =)

p.s. ілюстрацію потягнув з тієї ж таки публікації в science, дуже сподобалася.

p.p.s. днями знову замінив батарейку в garmin swim — занотовую собі на згадку.