про погоду

| комп'ютери, linux

є мільйон способів перевірити поточну погоду чи отримати прогноз просто з командного рядка в linux. деякі сильно заморочені, інші вельми красиві. занотую собі два найпростіших, котрі сподобалися.

inxi

в комплекті з manjaro linux йде чудовий скрипт inxi — показує звіти про склад системи, і серед іншого вміє показувать поточну погоду з трьома рівнями деталізації для вказанох локації.

одним рядком:

inxi -W Kyiv,Ukraine

детальніше з тиском, вітром, вологістю в чотири рядки:

inxi -xxx -W Kyiv,Ukraine

обмеження: лише поточна погода. ніколи не розумів як слід, для чого воно треба, але дехто налаштовує автоматичну зміну шпалер на комп'ютері залежно від погоди за вікном.

wttr.in

цікавий сервіс (хоч і московита якогось робота, здається — і, виявляється, українець робив!), що показує погоду на сьогодні плюс два дні наперед для вказаної локації. чим цікавий? повністю текстовий вивід, адаптований для терміналу:

curl wttr.in/Kyiv

але можна і просто у веб-оглядачі відкрити, результат буде той самий: текстова таблиця з погодою на три дні.

залишилося щось із цього, — inxi або wttr.in — «причепити» на alias weather в .bashrc — і більше немає необхідності відкривати веб-оглядач і питати гугл про погоду. ну, але це якщо ви проводите більше часу в терміналі, ніж у фейсбуці =)