щоденник емігранта: навчаюсь у коледжі

| життя, канада, щоденник емігранта

ну от я й навчаюсь, знову. як і планував собі — в монреальському коледжі де мезоньов (collège de maisonneuve), на курсі з комп'ютерних мереж (gestion de réseaux informatiques).

мені пощастило знайти прискорений курс (2 роки замість трьох) на диплом dec — котрий в порівнянні з aec (коротший курс) відкриває ширші можливості (зокрема дозволяє працювати в державних установах, якщо пощастить знайти таке місце).

розпочали 29 травня. на інформаційну сесію (себто зустріч по-тутешньому) я їздив ще аж у листопаді, потім майже одразу подав документи і заяву на вступ, пройшов досить прості, як на мене, вступні тести з французької, англійської та інформатики… і майже півроку чекав на початок навчання.

мій український диплом дозволив мені уникнути вивчення купи обов'язкових для звичайного курсу dec предметів — на кшалт математики, філософії, фізичної культури тощо, — але це й була одна з умов вступу на прискорений dec, тож в нашій групі всі такі — студенти за тридцять з принаймні одним дипломом про вищу чи спеціальну освіту. майже всі — імігранти, хоча є кілька тутешніх, котрі, як і я, забажали змінити свій професійний профіль або отримати освіту в галузі, в якій працювали без формального диплому.

навчання платне, але вартість вельми помірна: всього 6 сесій по 164 долари кожна, приблизно. держава дає можливість отримати кредит на виплату вартості навчання і стипендію — вельми помічна можливість, але я поки що чекаю на свій студентський «ідентифікаційний код», без якого оформитися на цю допомогу неможливо.

наразі в літню сесію маю лише 4 предмети:
  • 420-C31 / профорієнтація і галузі застосування;
  • 420-C41 / апаратне забезпечення і клієнтські операційні системи;
  • 420-R62 / вступ до інформаційної безпеки;
  • 420-R61 / інфраструктура мереж.
останній — найцікавіший, бо практично одразу дозволили гратися з packet tracer'ом, симулятором мережного обладнання та інфраструктури від cisco (див. зняток). я гадав, що заради цієї програми доведеться сидіти на windows'і (дали студентські ліцензії) — але сьогодні спромігся запустити версію для linux на своєму ноутбуці, і проблема відпала.

далі буде.