рекурсивний manjaro на батарейках

| комп'ютери, linux

на скріншоті новий експеримент: manjaro (kde), встановлений на зовнішній диск (usb) з віртуальної машини virtualbox на manjaro (openbox).

навіщо?

передісторія така: на початку навчання в колежді нам дуже-дуже наполегливо порадили придбати зовнішній ssd з інтерфейсом esata. на ці диски ми поставили windows 7 зі студентською ліцензією і ними користуємось як основними під час навчання: тут всі віртуальні машини для курсів «комп'ютерного лікнепу», і лабораторні в packet tracer…

в принципі, це зручно: замість користуватися цілим зоопарком власних ноутбуків, всі студенти мають однаковісіньке робоче середовище, яка можна принести в клас, підключити і почати працювати. але є одне але: з windows'ом проблем завжди на одну більше, ніж рецептів. ці диски неможливо використати деінде — скажімо, підключити вдома до ноутубка і продовжити працювати з лабораторною.

можна, звісно, відкрити диск через usb — але завантажитися дзуськи! навіть якби вдома мати пк з esata — windows відомий своїми вибриками через спроби завантажитися на комп'ютері з іншого набору компонентів, ніж те, на чім його від початку встановлено.

коротше, чому б замість windows не підготувати образ із linux, залити на ті зовнішні диски, і мати завжди своє робоче середовище, здатне запуститися (майже) всюди через usb? от один колега в групі так і зробив — щоправда, використав ubuntu і традиційне встановлення з liveusb. ну, а я вирішив спробувати улюблений «arch з преферансом і поетесами» (тобто manjaro linux), та ще й без перезавантаження свого ноутбука для інсталяції.

залишилося перевірити, чи завантажиться якийсь інший домашній ноутбук з цьього диска.