рекурсивний manjaro на батарейках (бентега)

| комп'ютери, linux

я збентежений, нічого не впетраю: мій manjaro на зовнішньому диску то працює, то не працює. потрібна підказка зі залу.

от просто зараз я друкую цей допис у системі, котра успішно стартувала на ноутбуці в режимі legacy (тобто з mbr) з мого зовнішнього диска, підключеного до usb 3.0. але…

…з другої спроби (через ctrl+alt+del). бо перша спроба завершилася лаконічним повідомленням про те, що пристрій для завантаження, буцім, не знайдено. якщо я підключу — так само через usb 3.0, — той самий диск тим самим кабелем до іншого комп'ютера вдома, я з приблизно однаковою (суб'єктивно) ймовірністю отримаю або робочу систему, або повідомлення про відсутність розділу з завантажувачем, або нерозпізнаний диск на usb 3.0, або купу помилок про відключення каналу usb, або помилку підключення розділу підкачки (resume) чи кореневого розділу (root) вже на етапі завантаження linux… приміром, в коледжі я сьогодні так і не зміг завантажитися через usb 3.0! хоча раніше — вдавалося.

наголошую: це на різних машинах (принаймні дві зовнім різні за параметрами вдома, і дві однотипні в коледжі). і навіть через різні кабелі (маю два, позначив їх кольоровими мітками)!

зате з майже стовідсотковою ймовірністю сьогодні (бо пробував кілька разів) система вантажиться через usb 2.0. так і працював — повільно, але надійно.

отже, підводжу до питання, яке можу сформулювати лише так: шозанах?!

де може бути проблема? — кабель? встановлена система (хоча як?! глюки часто проявляються ще на етапі завантаження загрузчика)? сам диск (який чудово працює як через usb 2.0, так і usb 3.0, якщо потрібно лише читати/писати, але не завнатажуватися)? якась бентега непозбувна…