шпигун на пенсії та загублена клавіша

| цікаве, клавіатура, друкарка, люди, ностальгія

колись давно-давно, десь у 1991, мабуть, я, мав нагоду в києві поспілкуватися трішечки з дуже приємною людиною. це був американець, він називався джон феррел, чудово володів російською мовою, а його англійська була дуже чітка й зрозуміла навіть мені, школяреві з одинадцятьма класами «совєцької» англійської.

я досі тішу себе підозрами, що це був шпигун на пенсії ;-)

але мова не про «шпигуна» джона феррела, а про його портативну друкарську машинку. навряд чи навіть під гіпнозом я пригадав би назву, модель, тощо, — але один факт мене тоді вразив: брак одинички в цифровому ряді. я про це одразу ж запитав — і отримав логічну відповідь, яка мені запам’яталася назавжди як взірець інженерного компромісу (це підказка).

гляньте ж тепер на клавіатуру royal safari та пошукайте одиничку ;-)

поновлення (5 червня 2019). а я не знав, що знак оклику, — його немає ані в smith corona pride line automatic, ані в royal safari — також заміняли комбінацією інших знаків!
цитата | «знак оклику, котрий сусідствує з одиницею на сучасних клавіатурах, можна було відтворити за допомогою комбінації трьох клавіш: апострофа, вертання (backspace) та крапки» (переклад з wikipedia).