докери приїхали, контейнерів навезли

| комп'ютери, linux, docker, підказка

комп'ютер з debian без монітора — ще не сервер: від нього жодної користі. потрібні якісь сервіси. мені хотілося їх віртуалізувати, а не встановлювати просто на debian — щоби за потреби (поламаю ж обов'язково) видалити/перевстановити, не займаючи самої операційної системи.

спинюся на docker'і: має бути відносно просте, легке з точки зору ресурсів і абстраговане. дякую за підказки в коментарях. для початку запустив… owncloud. ну, давно хотів спробувати.

на диво — працює, але…

лише по http. як додати ssl/tls — не втну… розробники пишуть, що «з коробки» має працювати з самопідписаним сертифікатом безпеки, але дзуськи — https не відкривається, і це природньо, бо навіть порт для нього (443) в конфігах ніде не згадується.

зайве казати, що без шифрування з'єднання такий сервіс, як owncloud — це відкрите запрошення зґвалтувати хакнути =/ при цьому, на офіційному сайті інструкція зі встановлення контейнера навіть не згадує шифрування. поруч є іструкція з налаштування сертифікатів let's encrypt, але неповна, хіба дупу нею підтерти. frustrated.

треба гуглити… або кинути к бісу й спробувати щось інше.

корисні (й не дуже) посилання: