блиск і злидні консольного монітора системи glances

| комп'ютери, linux, негатив

шукав консольний монітор системи, щоби можна було налаштувати під себе і бачити основні показники (пам’ять, диски, найжадібніші процеси тощо) на одному екрані — знайшов glances, і на словах воно гарне…

…а на практиці — це python, роздутий різними функціями до сферичної форми. в переліку залежностей — навіть якісь шрифти (wft!), javascript та… сервер іксів, заради всього святого!

звісно ж, я цього не встановлюватиму. звідси питання: чи є щось точно таке, але суто для консолі, без усих оцих виє… перепрошую, бантиків? чи доведеться щось простеньке, але своє вирощувати на баштані?

і друге питання, важливіше (точніше, перше на знятку екрана): декілька пакунків apt вважає сиротами і пропонує їх прибрати (за допомогою autoremove), але! ці пакунки, якщо я не помиляюся, було встановлено разом з docker-compose, який я згодом замінив завантаженим вручну (бо версія від debian така стара, що не пітримує docker-compose.yml версії 2.x). отже, питання: to autoremove or not to autoremove?

поновлено (15 липня 2019). гаразд, але ж ми маємо docker? отже, що ми бачимо?
  • найбільша проблема — python? контейнер «розкручує» процесор до 80% (див. зняток), без нього — процесор «відпочиває» на 0,6% в середньому;
  • є великі проблеми з форматуванням виводу;
  • показує казна що в розділі про файлові системи file sys (контейнер?)
коротше кажучи, glances гарненьке, але для використання на мінімалістичному сервері — непридатне. в топку!