кіно в 3d: зйомка чи післяобробка?

| кіно, бентега

так, я придбав «гобіта» в 3d, всю трилогію. і всілися ми з перчиком дивитися перший диск. я пригадую, що ще в далекому 2012-му, після походу до кінотеатру на першу частину, я був зовсім не трохи розчарований тим, наскільки стрічка виявилася «голівудізованою» — в порівнянні не те що з книжкою, але навіть з чудовим «володарем перснів». хто зна, як сприймали її глядачі, котрі не читали першоджерело, але для мене «гобіт» був серед найулюбленіших історій дитинства, і досі лишається взірцем надзвичайно майстерної оповідки. кіно ж… перевантажене непотрібними сюжетними «хвостиками», шаблонними жартами, не завжди доречними спецефектами та надмірним динамізмом, що зовсім не додає глибини темі квесту.

але нехай. я відкинув усе те розчарування й сів переглядати «гобіта» так, як я дивлюся голівудські кінокомікси на кшташт бетменів із суперменами.

пробема вилізла, звідки не чекав. ну як не чекав… мав би чекати, але забув. до цього часу я переглядав у 3d переважно фільми, зняті в 3d:

принаймні один фільм, знятий традиційно, але згодом так якісно конвертований в 3d, що я не помітив великої різниці:

і ще один фільм, що був виготовлений в 3d практично повністю з віртуальних об’єктів, хоча акторів знімали традиційно, потім конвертували в тривимірні об’єкти й працювали далі з тривимірним контентом… це складно переказати:

«гобіта» конвертовано… але так паршиво, що дивитися на це без болю й сліз неможливо; і тепер я значно краще розумію людей, котрим 3d в кіно не сподобалося або некомфортне. ми, звісно, додивимося його в окулярах, але добре, що blu-ray 3d завжди має пласку версію «в комплекті». тим часом, якщо не любите тривимірне кіно — можливо, вам не пощастило з фільмом? перегляньте щось із переліку вище.

p.s. а ще десь знімають кіно без камбербетча, чи вже всьо?