manjaro на хромбоксі

| комп'ютери, linux, chromebox, підказка

най би його шляк трафив, той google! бо ж я таки добряче наморочився, поки запустив manjaro на хромбоксі… але цей допис друкую з manjaro lxqt, що крутиться наживо з флешки на asus chromebox cn60 після перепрошивки того, що тут заміняє bios. поновлення щодо конфігурації: таки тут 4 гб оперативної пам’яті.

manjaro lxqt наживо на asus chromebox

насправді, спершу я все поламав: якось одразу зі старту я примудрився ввімкнути режим розробника, і комп’ютер відмовився завантажуватися, мовляв, немає системи. відновив — за допомогою скрипта, картки sd та лайки. далі виявилося, що на хромбоксі встановлено корпоративну систему для конференцій, а не звичайний користувацький chrome os, і вона вимагає реєстрації… я довгенько експериментував і гуглив, намагаючись обійти цю реєстрацію, але в підсумку зрозумів, що діла не буде. тож я так і не покористувався рідним chrome os’ом.

в загальних рисах, ось що довелося зробити, щоби запустити linux з флешки:

  • відкрити корпус і викрутити один гвинтик (!), котрий блокує запис в rom (див. ілюстрацію);
  • увімкнути режим розробника;
  • перезавантажитися і в графічному режимі підключитися до (бездротової) мережі;
  • отримати доступ до консолі (ctrl+alt+f2);
  • завантажити скрипт kodi e-z setup і за його допомогою встановити прошивку із загрузчиком uefi (coreboot).

після цього chromebox вже більше не chromebox, а нормальний комп’ютер, здатний завантажуватися з напопичувачів usb. в мене під рукою якраз була флешка з manjaro lxqt. тепер я міркую, чи встановлювати linux на штатний накопичувач 16 гб — а чи замінити одразу на більший ssd? здається, я навіть маю зайвий ssd на 120 гб з інтерфейсом m.2 sata…

поновлення (2019-08-18, 10:45). невелике продовження.

таємний гвинтик