віртуальна повітряна куля над монреалем

| щоденник, ігри, інтернет, позитив

минулих вихідних, за традицією, завіявся до комісійки й надибав омріяну в дитинстві цяцьку: saitek x45 в чудовому стані за… $10?! джойстик плюс важіль тяги, $130 за новий набір на amazon. втім, міг би я походити навколо неї й залишити, але на щастя поруч був товариш, і він «підштовхнув» у потрібну мить («no brainer»), тож тепер діти матимуть як погратися в якийсь аркадний авіасимулятор, коли в мене буде час та натхнення знову встановити, скажімо, flightgear.

підключив і просто відкрив системний аплет налаштування джойстика — все працює. але ж найменшому цього замало, він запалав ентузіазмом, тож довелося шукати щось просте і доступне… і зненацька я втрапив на geofs — ніколи раніше не бачив.

суть цієї програми: був собі втулок google earth для веб-оглядачів, який дозволяв помандрувати планетою та пороздивлятися знайомі й незнайомі краєвиди, «повисіти» над відомими містами тощо. і от один хлопака здогадався, що політати над планетою було би, мабуть, значно веселіше, ніж просто «повисіти»? — і написав втулок до втулка, geofs, дуже простий у використанні симулятор кількох літачків, який працює просто у веб-оглядачі.

серед моделей знайшлася навіть повітряна куля, а інтерфейс дозволяє розпочати політ над довільними географічними координатами (є пошук за адресою, поштовим індексом тощо), тож… звісно ж, я мав одразу ж це випробувати =) на знятку екрана видно старий лонґьой, а далі — монреаль за синьою стрічкою дніпра святого лаврентія…

забавка підтримує і джойстики (після невеличкого налаштування), тож малий у захваті від літачків. коли отримаю 60 мбіт/с (з наступного місяця) — подумаю, чи не підключити текстури високої роздільности за 10 євро (15 канадійських доларів) на рік.

рідний лонґьой з висоти пташиного польоту