зайві розкладки клавіатури у windows

| щоденник, windows, негатив, підказка

чому різні продукти microsoft рано чи пізно приносить мені стільки фрустрації? проблеми виникають з будь-якими системами, зрозуміло; але microsoft’у якось вдається зробити так, щоби і виникали вони там, де, здавалося б, все має бути просто, і вирішити їх здоровий глузд і технічна ерудиція не допомагають зовсім.

в конторі (так, я знову працюю) робочий комп’ютер знову на windows 10, і я знову зіштовхнувся з проблемою «зайвих» клавіатурних розкладок, котрі я не додавав і, відповідно, які не повинні бути в переліку і заважати мені перемикатися між двома розкладками!

любий microsoft, лови промені проносу.

так чи інак, я мушу це поремонтувати, крапка.

зображення

спроба 1: windows «розумний»?

схоже, windows динамічно додає розкладки за деяких обставин – приміром, коли певні програми (microsoft office, звісно ж) відкривають документи «незнайомими» мовами. доступ до відповідного параметра є з powershell.

перевірка:

> get-winculturefromlanguagelistoptout

якщо повертає false – значить, цю «розумну» динамічну поведінку увімкнено; звісно ж, microsoft встановлює це за замовчуванням (чергова порція променів). вимикаємо:

> set-winculturefromlanguagelistoptout -optout $true

не сумнівайтеся, зайві розкладки нікуди не поділися з переліку – зате тепер я можу… гхм, додати вручну, і одразу видалити, залишивши лише дві необхідні. вручну, карле! знайти ті самі розкладки, які windows додав автоматично, додати і видалити! тобто windows може автоматично напхати мені зайвих розкладок – але не може їх автоматично прибрати; і ці люди всю дорогу розказують, як все «через дупу» зроблено в linux?!

тепер поглянемо, чи це рішення «переживе» перезавантаження.

спроба 2: менше культури, windows!

а дзуськи! так, після перезавантаження я таки мав лише дві розкладки, як треба – доки не зробив щось (здається, просто додав втулок vim vixen до вогнелиса), після чого знову «вилізли» дві зайві: канадійська англійська й канадійська французька. і знову прибрати їх додаванням і видаленням неможливо.

одразу ж перевірив, чи налаштування outout збережено — так: get-winculturefromlanguagelistoptout повертає $true. треба гуглити далі…

нагуглилося таке: потрібно ще більше обмежити автоматичне встановлення «культур» (locale) кількома командами powershell…

> set-winuilanguageoverride -language fr-CA > set-windefaultinputmethodoverride -inputtip "0c0c:00011009" > set-culture fr-CA

я не знаю, де брати значення language та inputtip для інших мов і розкладок — це вам не linux, де все задокументовано, є чудові wiki та форуми… добре вже, що методом наукового тику я знайшов, що треба для мого випадку (канадійська французька за основну мову/розкладку).

і знову перевірю, чи такі налаштування допоможуть після перезавантаження.

через тиждень

здається, рішення допомогло: більше не бачу додаткових розкладок. solved!

питання

наостанок ще одна порція променів, і питання: працівники microsoft в не-американських офісах, де люди наче повинні здогадуватися, що в світі не лише англійською мовою спілкуються – а ви взагалі самі своєю ж системою користуєтеся? вам зручно? у вас не виникає проблем із зайвими розкладками? чи ви невтомно клацаєте мишкою (більш просунуті з-поміж вас стирають в пил win+пробіл) попри всі проблеми?