go (musk yourself) daddy

| щоденник, інтернет, негатив

ця історія почалася у 2021 році, коли я зауважив, що ціна від godaddy на подовження реєстрації доменного імені tivasyk.info значно зростає другий рік поспіль без жодних змін в переліку наданих послуг тощо. тоді я трішки дослідив питання, постановив собі попрощатися з godaddy і орендувати утричі дешевший домен в іншого реєстратора… але полінувався (sic) і ще два роки платив ще більше! ось хронологія цін, доповнена свіжими даними:

 • 2019: 29,24$ (канадійські долари)
 • 2020: 32,24$ (+10,3%)
 • 2021: 35,24$ (+9,3%, +20,5% відносно 2019)
 • 2022: 42,78$ (+21,4%, +46,3% відносно 2019)
 • 2023: 42,99$ (+0,5%, +47,0% відносно 2019)

знову нівроку сприкрений, я зв’язався з лінією підтримки реєстратора і поставив пряме питання: чому моя ціна за 4 роки зросла на 47 відсотків, як вона розраховується? відповідь преставника godaddy можна підсумувати двома тезами:

 • підвищення ціни godaddy спричинене буцім-то підвищенням цін на домени найвищого рівня (tld .info);
 • якщо я зв’яжуся електронною поштою з цим агентом, він зможе надати знижку 30% на наступну перереєстрацію.

я не вірю в підвищення цін на домени найвищого рівня, зокрема .info, на 47% за чотири роки, це практично нереально. tld-list.com звітує про підвищення найдешевшої ціни перереєстрації на ринку для доменів .info на 17% між 2019 та 2023 (не точний показник, звісно, але краще показує ситуацію на ринку).

знижка 30% від поточної ціни справді повернула б мене на рівень 2019 року… але мені категорично не подобається такий підхід до клієнта як до лоха, якому можна безпідставно підняти ціну і подивитися, чи не забуде/полінується він подзвонити, щоби «випросити» знижку. цей підхід, до речі, дуже характерний для північної америки (зокрема для канади), в усіх галузях, де є контракти з фізичними особами на періодичну оплату: постачальники телефонного зв’язку й доступу до інтернету дуже люблять, коли люди погоджуються на щомісячну автоматичну оплату з кредитного рахунку, і забувають слідкувати за витратами. я вважаю такий підхід до бізнесу неетичним, і уникаю мати справу з компаніями, котрі готові «зробити знижку 30%, якщо попросити».

тому… хочеться таки «послати» godaddy, особливо зважаючи ще на кількість та зміст коментарів щодо їхніх послуг. але постає питання: що тоді?

 • перевести домен до іншого реєстратора — скажімо, namecheap (морока, час і приблизно 24$);
 • придбати інший домен, в того ж namecheap (морока, час і…), щось у .link (7$ перший рік і 15$ за перереєстрацію) чи .net (15$ перший рік, потім 20$);
 • взагалі відмовитися від домену другого рівня, і користуватися безкоштовним на duckdns.org (але як тоді працює tls/ssl? тре погуглити);
 • …або принижуватися, випрошуючи знижку в godaddy щороку?

маю рік на подумати. знову…

чому funk в назві замінено на musk? тому що з різних причин (висловлювання одного епатажного персонажа щодо україни, спроба залишити зсу без старлінків, повернення фашистів на t тощо), відтепер musk — це новий fu*k.