щоденник

 • 2019-11-19, 10:30

  віртуальна повітряна куля над монреалем

  минулих вихідних, за традицією, завіявся до комісійки й надибав омріяну в дитинстві цяцьку: saitek x45 в чудовому стані за… $10?! джойстик плюс важіль тяги, $130 за новий набір на amazon. втім, міг би я походити навколо неї й залишити, але на щастя поруч був товариш, і він «підштовхнув» у потрібну мить («no brainer»), тож тепер діти матимуть як погратися в якийсь аркадний авіасимулятор, коли в мене буде час та натхнення знову встановити, скажімо, flightgear.

 • 2019-11-13, 11:30

  хитруватий аканак

  відколи я вперше підключився до інтернету в канаді три роки тому, — користуюсь послугами того самого провайдера, acanac. все чудово: стабільна швидкість, жодних помітних проблем з якістю, відносно невисока, як для канади, ціна. останні два роки, після переїзду я платив $49 плюс податки ($56,34 разом) за тарифний план «cable 30»: кабельний модем, завантаження до 30 мб/с та відвантаження до 10 мб/с з місячним лімітом трафіка 175 гб (так, в канаді не просто існують, а дуже поширені тарифи з лімітом трафіку… це вам не україна).

 • 2019-11-04, 09:35

  осінь в лонґьої

  монреальська осінь вже скоро відбуяє фарбами: вдень ще досить тепло, але ранкова прохолода нагадує, що до зими лишилися, певно, лічені тижні. тим часом минув місяць від попереднього допису, коли я збирався до відрядження. злітав до калгарі з колегами, міста не бачив, працювати довелося по 12-16 годин на добу, а одного разу 35 годин поспіль — за тиждень конче треба було все зробити і залишити мережу й сервери в робочому стані. впоралися, лишилося тільки отримати компенсацію за відрядження і понаднормові години.

 • 2019-10-03, 14:20

  відрядження до калгарі, але погода лякає

  завтра відлітаю у відрядження до калгарі на тиждень, разом з кількома колегами. дивлюся прогроз погоди, і думаю, чи не варто було вчасно відмовитися, хаха: в монреалі зараз близько +10° вдень і вогко… а в калгарі обіцяють сильний снігопад (20 см снігу) вже восьмого жовтня, і -3° вдень в другій половині тижня… тепер не знаю, як збиратися і що надівати на себе.

 • 2019-09-25, 14:15

  забирайте freespace2 задурно на gog.com!

  просто зараз чудовий космічний симулятор freespace2 роздають задурно на gog.com — тож не зволікайте. забавка для windows, але winehq звітує про «золоту» придатність на linux — себто, все встановлюється і працює під wine.

 • 2019-09-18, 15:30

  pacman: помилка завантаження core.db

  знадобилося підняти стару віртуальну машину з manjaro та gns3, щоби спробувати більше погратися з ansible та cisco, але спроба затягти той ansible з репозиторіїв уперлася в помилку завантаження списку пакунків… пробую траблшутити:

 • 2019-09-12, 16:00

  manjaro на маку: вигнання зла

  цього разу я не писатиму «маю imac (2008) задурно, що робити?» — зрозуміло, що це не серверна машинка, тому manjaro kde і дітям гратися. знаю з невеличкого досвіду, що apple може бути вельми складним через свої фірмові «покращення», які сильно утруднюють встановлення чогось нормального на їхні комп’ютери… але цього разу поталанило: флешки з «живим» образом manjaro та alt на старті машини достатньо, щоби завантажитися з usb. схоже, що ключові елементи (зокрема, відео та wifi) з пінгвіном дружать, можна встановлювати.

 • 2019-09-11, 14:30

  підготовка до іспиту cisco ccna routing and switching

  в коледжі нам вичитали чотири курси cisco ccna по 70 годин приблизно (сумарно 8,5 кредитів), з практичними заняттями, але (на жаль) без якогось серйозного тренування на «залізі». нам також раз чи два натякнули, що студенти мають знижку на сертифікаційні іспити cisco і що сертифікат спрощує пошук роботи… але якось, по завершенню тих чотирьох курсів, не «дотиснули» цю думку і не змусили скласти іспит (200-125). а навчання тим часом продовжувалося ще рік, і то досить інтенсивно, і від родинних справ ніхто не звільняв, тож, наскільки я знаю, якщо хтось із співкурсників і склав одразу іспит, то хіба одиниці, ще й сиділи по тому тихенько, наче мишки… певно, боялися конкуренції.