щоденник

 • 2020-10-20, 10:37

  жодних підкреслень?

  гхм… соромно, але я лише щойно (!) дізнався, що іменах вузлів (hostname) підкреслення не допускаються (rfc 952); допустимі символи: латинські літери (a-z), цифри (0-9) та мінус (-); крапка (.) — лише як розділовий знак між частинами доменного імені. підкреслення (_) використовується як префікс міток сервісів та протоколів, але не в іменах вузлів (rfc 2782). виявив випадково, спробувавши перейменувати машинку за допомогою hostnamectl — утиліта поігнорувала підкреслення; пішов читати стандарти, і от… як тепер із цим жити?

 • 2020-10-15, 14:01

  луна-імпульс?! кляті перекладачі…

  пекельний вогень і бісова чортівня… півгодини витратив, щоби зрозуміти, що то за клята «луна-імпульс» у виводі ping! всраті перекладачі, не можуть навчитися писати «скасувати» замість свого канцелярського «відмінити», — але хутенько, іпіямать, знайшли «хороший» переклад для назви інструменту? бракує слів…

 • 2020-10-15, 09:00

  спроба ремонту «поламаної» картки micro sd

  дано: карта пам’яті micro sdhc (sundisk ultra 16 гб), що використовується як системний диск для «малинки», з якої малинка більше не завантажується через помилку. задача — щоби завантажувалося! тобто: або «поремонтувати» проблемні розділи на картці, або замінити з мінімумом проблем. отже, картка в карт-рідері на «дорослому» комп’ютері (з linux, звісно) — і пробую розбиратися…

 • 2020-10-05, 17:35

  здається, я почав бігати?

  здається, миленькій вдалося «витягти» мене з дому: я почав бігати. принаймні, strava підказує, що за останні чотири тижні я набіга́в у середньому по 3 години і по 24 км на тиждень.

 • 2020-09-25, 16:20

  прощавай, мазда — je me souviens!

  у квебеку, на всіх номерних знаках пише: «je me souviens», українською «я пам’ятаю». тепер я знаю, чому… майже рік старенька мазда стояла на подвір’ї, поки я возився на новішому, більшому, зручнішому одисеї — взимку мерзла, навесні мокла, влітку припадала листом в тіні розлогого клена. а я… зволікав (бо прокрастинація — наше все, йпрст).

 • 2020-09-23, 18:09

  garmin vivoactive 3: найперші враження

  отримав годинника вчора в обід. одразу ж підключив до connect’а на телефоні, переключив усі повідомлення з pebble на нього. трохи погрався, пробуючи різні циферблати та інші «бантики», налаштував будильник. вранці перед роботою — пробігся (вперше, до речі, побачив здоровезного єнота на нашому «болоті», але не встиг сфотографувати). в конторі ще трохи побавився налаштуваннями — зокрема, замінив стандартні віджети для бігу, ровера та плавання на «панельки» dozen.

 • 2020-09-15, 15:05

  замовив собі garmin vivoactive 3

  миленька затято бігає підтюпцем, і то вже більше року. придбала собі симпатичний garmin forerunner 735xt та інше причиндалля для додаткової мотивації. готувалася до тутешнього муніципального півмарафону і засмутилася, коли його скасували через covid. час від часу витягує і мене на пробіжку, хоча до цього часу я уникав бігу як чорт ладана!.. тож я починаю потроху «втягуватися» і щонеділи ми біжимо разом 10-12 км навколо тутешнього парку і фотографуємо на ходу як не оленят, то качок чи гусей.

 • 2020-08-26, 11:30

  свіженьке з bash’тану

  назбиралося трохи коротеньких рецептів для командного рядка linux (найчастіше специфічно для bash).