щоденник

 • 2019-09-12, 16:00

  manjaro на маку: вигнання зла

  цього разу я не писатиму «маю imac (2008) задурно, що робити?» — зрозуміло, що це не серверна машинка, тому manjaro kde і дітям гратися. знаю з невеличкого досвіду, що apple може бути вельми складним через свої фірмові «покращення», які сильно утруднюють встановлення чогось нормального на їхні комп’ютери… але цього разу поталанило: флешки з «живим» образом manjaro та alt на старті машини достатньо, щоби завантажитися з usb. схоже, що ключові елементи (зокрема, відео та wifi) з пінгвіном дружать, можна встановлювати.

 • 2019-09-11, 14:30

  підготовка до іспиту cisco ccna routing and switching

  в коледжі нам вичитали чотири курси cisco ccna по 70 годин приблизно (сумарно 8,5 кредитів), з практичними заняттями, але (на жаль) без якогось серйозного тренування на «залізі». нам також раз чи два натякнули, що студенти мають знижку на сертифікаційні іспити cisco і що сертифікат спрощує пошук роботи… але якось, по завершенню тих чотирьох курсів, не «дотиснули» цю думку і не змусили скласти іспит (200-125). а навчання тим часом продовжувалося ще рік, і то досить інтенсивно, і від родинних справ ніхто не звільняв, тож, наскільки я знаю, якщо хтось із співкурсників і склав одразу іспит, то хіба одиниці, ще й сиділи по тому тихенько, наче мишки… певно, боялися конкуренції.

 • 2019-09-04, 14:00

  підказка: як зашифрувати файли на комп’ютері windows

  хтось попрохав мене накидати просту підказку з шифрування файлів на комп’ютері з windows. задача: зберегти приватну документацію (скани паспортів, податкових декларацій, паролі тощо) в хмарних сховищах на кшталт dropbox та google drive, але так, щоби перший-ліпший хакер не скористався так просто якоюсь там черговою вразливістю, а принаймні трохи помучився спершу. я гадав, що вже писав про це колись, бо вже грався з truecrypt, але виявилося, що ніт, не писав… тож накидаю нашвидкуруч покрокову інструкцію: як створити зашифроване сховище в одному файлі за допомогою veracrypt й користуватися ним для зберігання приватних документів.

 • 2019-09-03, 12:00

  рекламую навушники: tzumi soundmates

  хто мене знає, той вже не дивується: я не користуватимуся продукцією apple, навіть якби за це доплачували. але я не маю таких упереджень щодо «китайських клонів», і оцінюю їх тією ж міркою, як будь-які інші, оригінальніші пристрої. тож зненацька хочеться замовити добре слово за бездротові навушнички tzumi soundmates (але це, мабуть, вже клони клонів, тож ті самі навушники можна зустріти під іншими назвами). раніше я скептично ставився до всіх навушників такого формату, але спробував ці й рекомендую:

 • 2019-08-30, 12:00

  механічний… кактус?!

  гаразд, гаразд… мінус одна затоплена фортеця, і урок: управління водогоном і каналізацією має бути вище рівня моря… навіть якщо уріст макдворф впевнений, що ізолював систему водогону від решти фортеці =) знятків не буде: все потонуло. ну що ж, час починати нову фортецю й рушати до нових веселощів! цього разу спробую вести «блог» фортеці зі знятками екрана. а оскільки назву dwarf fortress обирає сам, маємо що маємо: машинокактус (див. зняток). навіть не питайте…

 • 2019-08-29, 11:15

  поновлення docker-compose перезавантажило контейнери?

  зненацька виявилося, що поновлення docker-compose перезавантажує контейнери — що є трохи дивно, — але при цьому не підтягує (поновлені) конфігурації з відповідних docker-compose.yml — що є ще дивніше. зі знятка екрана видно, що…

 • 2019-08-26, 14:10

  dwarf fortress в контейнері з веб-інтерфейсом?

  в кого є dwarf fortress в контейнері docker на домашньому сервері, з веб-інтерфейсом — той я! і так, тепер можна грати просто у веб-оглядачі, хоч на «розумному» телевізорі (ймовірно, не пробував). не знаю, чи є сенс так навантажувати сервер, просто хотів спробувати запустити, скориставшись підказкою в тенетах.

 • 2019-08-21, 15:00

  mastodon — альтернативний facebook?

  раніше, до майдану гідности, я не користувався facebook’ом, хоча був зареєстрований: віддавав перевагу google plus, а онлайновий сервіс magenta river (зараз не працює) робив автоматичну перепублікацію дописів звідти до facebook’а та twitter’а. жоден з двох я не читав і не коментував. майдан «підсадив» мене на facebook через потребу залишатися в контексті, мати постійний інформаційно-емоційний контакт зі спільнотою. після майдану мені вдалося якось вирватися з тієї залежності… але цього року я знову «залип». і найнеприємніше те, що я не стільки пишу щось там, скільки гаю час перепублікуючи та коментуючи щось.