щоденник

 • 2020-09-25, 16:20

  прощавай, мазда — je me souviens!

  у квебеку, на всіх номерних знаках пише: «je me souviens», українською «я пам’ятаю». тепер я знаю, чому… майже рік старенька мазда стояла на подвір’ї, поки я возився на новішому, більшому, зручнішому одисеї — взимку мерзла, навесні мокла, влітку припадала листом в тіні розлогого клена. а я… зволікав (бо прокрастинація — наше все, йпрст).

 • 2020-09-23, 18:09

  garmin vivoactive 3: найперші враження

  отримав годинника вчора в обід. одразу ж підключив до connect’а на телефоні, переключив усі повідомлення з pebble на нього. трохи погрався, пробуючи різні циферблати та інші «бантики», налаштував будильник. вранці перед роботою — пробігся (вперше, до речі, побачив здоровезного єнота на нашому «болоті», але не встиг сфотографувати). в конторі ще трохи побавився налаштуваннями — зокрема, замінив стандартні віджети для бігу, ровера та плавання на «панельки» dozen.

 • 2020-09-15, 15:05

  замовив собі garmin vivoactive 3

  миленька затято бігає підтюпцем, і то вже більше року. придбала собі симпатичний garmin forerunner 735xt та інше причиндалля для додаткової мотивації. готувалася до тутешнього муніципального півмарафону і засмутилася, коли його скасували через covid. час від часу витягує і мене на пробіжку, хоча до цього часу я уникав бігу як чорт ладана!.. тож я починаю потроху «втягуватися» і щонеділи ми біжимо разом 10-12 км навколо тутешнього парку і фотографуємо на ходу як не оленят, то качок чи гусей.

 • 2020-08-26, 11:30

  свіженьке з bash’тану

  назбиралося трохи коротеньких рецептів для командного рядка linux (найчастіше специфічно для bash).

 • 2020-07-14, 12:45

  курс адміністрування linux?

  натрапив, прочитав, злякався… треба спробувати, поки є вільна машина: інтенсивний екстремальний курс адміністрування linux (чи радше задачник) на reddit’івському r/linuxadmin.

 • 2020-06-19, 14:00

  долучився до культури барбекю

  інколи здається, що барбекю та гриль — то центральний стрижень американської культури; навіть у переважно франкомовному квебеку будинки та подвір’я без величезного (як на український погляд) гриля виглядають… дивно, а обов’язкова «барбекюшна» експозиція в типовому супермаркеті на кшталт canadian tire, rona чи навіть walmart майже обов’язково налічуватиме десяток-два моделей грилів на будь-який смак та гаманець, від малесеньких «вугільних коробок» за двадцять-тридцять долярів до якихось фантастичних агрегатів під дві тисячі. з відповідним набором аксесуарів, запчастин, газових балонів тощо. совєцька традиція шашликів на травневі свята спаде на думку, як порівняння — але й близько не наближається за розмахом.

 • 2020-05-08, 10:00

  поіск vs ti-nspire

  взимку придбав на kijiji калькулятор для старшого, щоби, може, вчився з більшим інтересом у школі? на сина не вплинуло майже ніяк, а мене змусило ностальгувати за тими легендарними «електроніками» (мк-61 чи мк-52, кому як поталанило), і подумати, який технологічний оргазм я б отримав від ti-nspire в ті часи…

 • 2020-05-03, 23:49

  сервер бездрайверного друку на debian?

  маю принтер (лазерний brother hl-2040); він був підключений по usb до рутера (d-link dir-835) з прошивкою openwrt і «прозорим» драйвером p910nd; достатньо було на будь-якому комп’ютері в домашній мережі встановити драйвер принтера, вказати ip рутера як адресу мережевого принтера — і можна друкувати.