щоденник

 • 2019-08-19, 09:40

  jekyll: проблеми та їх розв’язки

  отже, онлайновий щоденник tivasyk@home перенесено з гуглівського blogger’а на власний сервер, і переведено на текстові файли markdown, які зберігаються у власному сховищі owncloud і з яких автоматично генерується статичний веб-сайт за допомогою двигунця jekyll, а traefik забезпечує шифрування ssl/tls з сертифікатом let’s encrypt. лишається одна проблема, яка мене бентежить: високе завантаження процесора контейнером jekyll.

 • 2019-08-18, 19:00

  розкладанчик next: велокрокодил

  традиційно вже виїхали сьогодні з меншим на велопрогулянку до парку. не так вже й легко, скажу вам, вкрутити 15 км на мініатюрному розкладанчику з колесом 12”, для котрого 6-8 км/год є комфортною швидкістю, а кожен підйом швидко перетворюється на пригоду… уявляю собі, як змучився синочок (п’ять з половиною років), якщо в мене ноги добряче гудуть!

 • 2019-08-18, 17:45

  переміг falkon

  у давньому протистоянні двох титанів, вогнелиса й хрома, зненацька переміг… falkon: його встановлено за замовчуванням на всіх (здається) версіях manjaro з qt (себто kde та lxqt), і він виявляється в підсумку легшим і швидшим за вогнелиса для звичайного щоденного використання. до того ж, краще дотримується стандартів оформлення інтерфейсу (менше проблем з розміром шрифтів тощо).

 • 2019-08-17, 18:10

  manjaro на хромбоксі (продовження)

  як виявилося, я мав накопичував ssd з інтерфейсом msata, а треба таки m.2: на ілюстрації видно різницю в розмірах і роз’ємах (ліворуч msata, праворуч — m.2). на щастя, потрібне швидко знайшлося на kijiji: 120 гб за $20, і досить недалеко. ще трішки роботи викруткою, і тепер хромбокс має достатньо ємний накопичувач для експериментів.

 • 2019-08-16, 22:45

  manjaro на хромбоксі

  най би його шляк трафив, той google! бо ж я таки добряче наморочився, поки запустив manjaro на хромбоксі… але цей допис друкую з manjaro lxqt, що крутиться наживо з флешки на asus chromebox cn60 після перепрошивки того, що тут заміняє bios. поновлення щодо конфігурації: таки тут 4 гб оперативної пам’яті.

 • 2019-08-16, 16:30

  lighttpd, схований за traefik’ом

  зненацька я знайшов і вирішив хибу, через яку я не міг запустити веб-сервер lighttpd для роздачі блогу. виявляється, що банальна логіка не завжди помічна для вирішення суто технічних проблем, або, іншими словами, read the f*cking manual! отже, де ховалася заковика? в налаштуваннях зв’язку контейнера з проксі traefik!

 • 2019-08-16, 13:30

  про статеву культуру в офісі

  заголовок допису трохи епатажний, мабуть… я просто маю декілька спостережень з офісного життя в монреальському офісі міжнародної компанії, якими хочу поділитися. я не збираюся коментувати ці спостереження в термінах добре чи погано, подобається чи ні, — по-перше, не бачу в цім жодної потреби, і, по-друге, я все це сприймаю спокійно, просто фіксуючи більші чи менші відмінності від того, що бачив в україні.

 • 2019-08-16, 10:30

  маю chromebox задурно, що робити?

  колеги на роботі міняють старі хромбокси на нові — компанія активно використовує ці коробочки для відеоконференцій, — і запропонували забрати одну собі. хіба я міг відмовитися?! тож маю собі asus chromebox cn60 і міркую, що з ним робити… якби раніше — спробував би на ньому побудувати домашній серверочок із зовнішніми дисками по usb 3.0, але наразі сервер я вже маю, тож… що?