щоденник

 • 2021-02-18, 15:30

  ssh і поламана труба

  продовжую гратися з другим сервером, перш ніж врешті-решт щось остаточно налаштувати на ньому. зненацька перестав підкючатися ssh — на позір все працює (віртуальна машина крутиться, консоль novnc через інтерфейс proxmox доступна, сервіс конфіг sshd в порядку, сервіс sshd здоровий…) — але час від часу замість підключення отримую порожню консоль, а режим відлагодження -vvv встановлює з’єднання і «перечіпляється» через таке:

 • 2021-01-29, 16:50

  великий вибух

  залип… але набридло переглядати на мудрофоні, захотілося «картинки в картинці» просто на стільниці — переваги дистанційної роботи під час пандемії. тож просто залишу це тут, ще знадобиться.

 • 2021-01-23, 10:01

  час міняти батарею на aspire r13

  здається, комусь час міняти батарею в ноутбуці… має бути нескладно; ціна питання — близько 66$ (з доставкою завтра) на amazon, або 64$ (з доставкою 3-7 днів) у якомусь тутешньому онлайновому магазині. замовив на amazon’і.

 • 2021-01-13, 09:20

  go (funk yourself) daddy?

  переглянув свої витрати на поновлення доменного імені tivasyk.info з godaddy за останні три роки — тенденція не подобається…

 • 2021-01-09, 21:01

  сервер v2

  моєму домашньому серверу — півтора роки, якщо вважати день запуску першого сервісу (owncloud) за його «день народження». за весь час перезавантажувався двічі — раз через тривале відключення електрики (ups не витримав), другий раз вже не пригадаю навіщо. на сервері крутяться щоденник (jekyll, lighttpd), pi-hole та owncloud. мені, до речі, сподобався docker для запуску сервісів — трохи мороки на старті через брак документації, але далі зазвичай все просто працює без потреби «адмініструвати» сервер.

 • 2020-11-05, 15:50

  домашній mesh на openwrt

  давно хотів спробувати домашню mesh-мережу на кількох простеньких шлюзиках (рутерах, маршрутизаторах) з openwrt… але почитав, подумав, і перехотів: це ж довелося б усе переналаштовувати, і хз, як воно піде — а тоді ще ремонтувати доведеться? аж тут вичитав про варіант «несправжнього» mesh’а на 802.11s, для якого майже нічого не треба міняти вдома…

 • 2020-10-21, 09:30

  перeналаштування малинки

  гаразд, кнедлик’у (knedlyk), ти мав рацію: картці гаплик. довелося замінити; за’dd’ив образ sdh.img на нову картку, і «малинка» завелася з пів-оберта. постає питання: як налаштувати «малинку» щоби збільшити час життя карток пам’яті? бо не хочеться більше такою дурнею займатися на роботі.

 • 2020-10-20, 10:37

  жодних підкреслень?

  гхм… соромно, але я лише щойно (!) дізнався, що іменах вузлів (hostname) підкреслення не допускаються (rfc 952); допустимі символи: латинські літери (a-z), цифри (0-9) та мінус (-); крапка (.) — лише як розділовий знак між частинами доменного імені. підкреслення (_) використовується як префікс міток сервісів та протоколів, але не в іменах вузлів (rfc 2782). виявив випадково, спробувавши перейменувати машинку за допомогою hostnamectl — утиліта поігнорувала підкреслення; пішов читати стандарти, і от… як тепер із цим жити?