щоденник

 • 2021-06-16, 13:10

  монітор процесора на іскрах, ще раз

  знову грався зі статусним рядком screen, і пригадав про генератор простописів (sparklines). накидав простий скрипт bash для видачі історії навантаження процесора заданої довжини:

 • 2021-06-11, 14:01

  gnu screen як системний сервіс

  отже, знову про gnu screen, від якого я в захваті: arch wiki підказує, що screen можна запускати автоматично для сесій того чи іншого користувача, як системний сервіс systemd. може бути зручно (особливо на серверах), бо тоді screen стартує окремо від самої сесії, і не закривається разом з нею.

 • 2021-06-01, 10:00

  огляд циферблатів для годинників garmin

  відколи маю garmin vivoactive 3, «залип» на одній «обкладинці» — quantum tactix 2.0: надзвичайно зручна, легко читається, приємно виглядає… але починає нарешті трохи набридати. який сенс в цифровому годиннику, якщо не пробувати щось налаштовувати й міняти?

 • 2021-04-03, 09:00

  нарешті: пошук у щоденнику

  нарешті додав пошук до цього щоденника — майже два роки потому, — і можу поставити галочку, лол! скористався скриптом simple-jekyll-search від christian fei: він дуже просто «прикручується» до сайту на jekyll і додає пошук за назвами дописів, датами, мітками, url’ами (не дуже помічне для української мови) та за короткими описами — якщо не забувати їх додавати до заголовків — раніше я цього не робив, але можна згенерувати, мабуть, з перших абзаців, подумаю. можна додати повнотекстовий пошук, але з більш як двома тисячами дописів у щоденничку, файл індексу (search.json) і без того виріс до 600 кілобайтів, а він завантажується й парситься щоразу, коли завантажується пошуковий скрипт.

 • 2021-02-18, 15:30

  ssh і поламана труба

  продовжую гратися з другим сервером, перш ніж врешті-решт щось остаточно налаштувати на ньому. зненацька перестав підкючатися ssh — на позір все працює (віртуальна машина крутиться, консоль novnc через інтерфейс proxmox доступна, сервіс конфіг sshd в порядку, сервіс sshd здоровий…) — але час від часу замість підключення отримую порожню консоль, а режим відлагодження -vvv встановлює з’єднання і «перечіпляється» через таке:

 • 2021-01-29, 16:50

  великий вибух

  залип… але набридло переглядати на мудрофоні, захотілося «картинки в картинці» просто на стільниці — переваги дистанційної роботи під час пандемії. тож просто залишу це тут, ще знадобиться.

 • 2021-01-23, 10:01

  час міняти батарею на aspire r13

  здається, комусь час міняти батарею в ноутбуці… має бути нескладно; ціна питання — близько 66$ (з доставкою завтра) на amazon, або 64$ (з доставкою 3-7 днів) у якомусь тутешньому онлайновому магазині. замовив на amazon’і.

 • 2021-01-13, 09:20

  go (funk yourself) daddy?

  переглянув свої витрати на поновлення доменного імені tivasyk.info з godaddy за останні три роки — тенденція не подобається…